Бразилскиот фудбалер Нејмар нема среќа со ПСЖ да ја освои Лигата на шампионите но затоа има среќа во љубовниот живот.Негова последна „рецка“ е манекенката Изабел Гулар. Таа претходно беше во врската со соиграчот на Нејмар Кевин Трап.

Сега Изабел и Нејмар уживаат во романсата и секојдневно објавуваат фотографии на социјалните мрежи. Изабел е професионален модел а претходно работела во супер маркет.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.