В четврток Шкупи ќе го игра најважниот натпревар во поновата историја .Чаирчани имаат шанса да бидат вториот македонски тим кој играл во групна фаза на некое натреварување на УЕФА.

Противник е екипата на Балкани од Косово. Тимот доаѓа од градот Сува Река  со 10.000 жители. Вредноста на тимот е четири милиони евра а најскапиот е Емал Красниќи кој вреди 350.000 евра.

Балкани домаќин на Шкупи ќе биде во Приштина на стадионот „Фадиљ Вокри“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.