Фудбалерот на ПСЖ и бразилскиот репрезентативец Нејмар се повредени во пријателскиот натпревар против Нигерија. Напаѓачот беше заменет во 12. минута од средбата.

Бразилецот се држеше за задната лева ложа додека го напушташе теренот.

Оваа сезона Нејмар постигна четири гола на пет натпревари од францускиот шампионат за дресот на ПСЖ од каде негодуваат за новата повреда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.