Вчерашното вечно дерби помеѓу Црвена Ѕвезда и Партизан имаше и предигра низ улиците на Белград. Популарните Делии и Гробари сакаа да проверат кој е посилен во тупаници и каиши. Тепачката меѓу нив траеше се додека не забележаа дека доаѓа по полицијата.Тогаш сложно и групно се разбегаа додека полицијата им беше зад петиците.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.