Познатиот актер, пејач и шоумен, Игор Џамбазов, искрено ги искажа своите моменти на среќа и возбуда за најголемата победа на фудбалската македонска репрезентација.

Македонија ја порази Германија со 1:2 на гостински терен, со што постигна историски успех!

Погледнете го видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.