Силекс ги заврши настапите на европска сцена. Кратовци денеска се поразени на Градскиот стадион со 0-2 од косовска Дрита. Во крајно здодевен натпревар во кој домаѓините како да играа безволно, и не упатија ниту еден посериозен шут за гол.

Коефициентот за победа на Силекс во домашните и регионалните обложувалници се зголемуваше во текот на целиот ден.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.