Кочо Анѓушев денеска на состанок со фудбалерите им соопштил дека се повлекува од фудбалскиот клуб „Борец“, објави СпортМедиа.

Анѓушев и неговата компанија „Брако“ беа главни спонзори на овој клуб. „Брако“ беше и мнозински акционер во клубот, чија судбина е неизвесна.

Како што е најавено, клубот ќе ги ослободи сите фудбалери кои се со професионален договор со ФК „Борец“ и тие ќе можат да бараат други ангажмани.

Анѓушев се пожали на неправди кои му биле нанесувани на ФК „Борец“ од страна на менаџментот поради кои клубот почнал да реди неуспеси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.