Клубот од Северна Ирска, Линфилд, потврди дека има играч заразен со коронавирус во своите редови.

Еден од нашите играчи е позитивно тестиран на коронавирус. Клубот ќе добие совети од надлежните за да ги преземе следните чекори, се вели во изјавата на Линфилд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.