Фудбалерите на Манчестер Јунајтед меѓусебе се обложиле на 20 000 гунти дека нивниот доскорашен тренер, Жозе Мурињо ќе добие отказ.

Најточна била прогнозата на Алексис Санчез кој заработил 20 000 фунти од отказот на Португалецот. Санчез се одложил со својот соиграч Маркус Рохо дека пред крајот на годинава Мурињо нема да биде тренер на Јунајтед.

Ти реков! Трпение е се што ти треба Рохо. Ми должиш 20 000 фунти, напишал Санчез во „Ватс ап“ групата на фудбалерите на Јунајтед.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.