Родината на трагично починатиот фудбалер од Лесковац кој скокна на подводен камен во Охридското езеро раскажува како се случил кобниот настан. Тој бил дојде со фирмата каде што работел и се капеле во Охридското езеро целиот ден пред заминување тој рекол.

-Ќе влезам уште еднаш да се искапам-рекола Никола.

Но за жал тоа било кобно бидејќи погрешно ја проценил длабочината на водата и скокнал во плитко каде имало голем камен.

Веднаш притрчала докторка од Словенија да му погогне.

Му даде вештачко дишење. Брзата помош дојде брзо и го однесоа во болница. Опериран беше без капка крв.Ни велеа дека добро се држи дека ќе се извлече. Но го донесоа во ковчег-ракажува роднината.

Никола почина во Скопје по 12 денови во кома.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.