Следната година треба да започне снимањето на филмот за осовјувањето на Црвена Ѕвезда на Купот на европските шампиони. Тоа е единствен пат клуб од овие простори да постигне ваков успех, составен од Срби, Црногорци, Македонци, Хрвати.

Двајца Македонци кои беа дел од тимот се Дарко Панчев и Илија Најдоски.Како што е планирано, нашиот Дарко би требало да го ира еден од најдобрите српски глумци Милош Биковиќ.

Биковиќ вели дека одлично би му легнала улогата на Панчев бидејќи како дете му бил идол.

Таков вулкан на позитивна енергија која се случила сигурно ќе даде вредност. Приказна е интересна, а каква ќе биде реализацијата останува да бидиме-вели Биковиќ.

.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.