УЕФА повторно направи лоша поценка и се стави во состојба да има меч од висок ризик. Имено, во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите можен е меч помеѓу Црвена Звезда и Динамо Тирана. За тоа да се случи потребно е албанскиот тим во првото коло да го совлада Динамо, но од Грузија.

Се уште се свежи сеќавањата од 2014 година кога во Белград на мечот Србија-Албанија беше пуштен дрон на кој беше закачено знамето на Голема Албанија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.