Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија.

Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе во апликацијата, како и дефанзивецот Марсело, кој би можел да ја пропушти средбата поради својата работа како набљудувач на изборите за Собранието на Мадрид.

Во пријавата за составот е и капитенот на тимот Серхио Рамос, кој не играше изминатиот период поради повреда, како и левиот бек Ферлан Менди, но недостасува партнерот на Рамос во центарот на одбраната Рафаел Варан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.