Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас (19) според „Кориере дело Спорт“ би можел да ја продолжи кариерата во Серија А, во италијанскиот Наполи. Елмас настапува за Фенербахче и се очекува тимот на Карло Анчелоти да испрати понуда до турскиот тим.

Елмас има договор со Фенербахче до 2022 година. За него исто така се заинтересирани и Атлетико Мадрид и Борусија Дортмунд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.