Душко Тошиќ би можел да се врати во Црвена Ѕвезда во зимскиот преоден рок.Тој најверојатно ќе го напушти Гванжу откако од клубот си замина Драган Стојковиќ Пикси.

Душко е голема желба на новиот тренер на црвено-белите Дејан Станковиќ а тоа тоа ќе биде поблиску и до повик во репрезентацијата на Србија и со семејството. Проблем единствено може да биде високата плата што ја имаше во Кина.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.