Босанскиот репрезентативец, Огњен Врањеш, со денови е во центарот на секс-аферата во која во главна улога се тој и Јелена Карлеуша, но ова медиумско присутство има лоши последици на неговата кариера. Тој во моментов е изолиран од првиот тим на Андерлехт и тренира одвоено со играчи кои „тешко ќе изборат место во првиот тим“.

Оваа група многу тешко ќе стигне со првите 11, па затоа тренира одвоено со уште неколку младинци, изјавил директорот на Андерлехт, Mихаел Версурен.

Ова всушност значи дека тренерот на белгискиот гигант воопшто не смета на овие фудбалери, па тие во следните неколку меча најверојатно нема да стигнат ни до клупата за резерви.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.