Реваншот од осминафиналето во фудбалската Лига на шампиони, Манчестер сити – Реал Мадрид ќе се игра во Англија, според предвиденото на 7 август.

Претходно, поради новото појавување на коронавирусна инфекција, владата на Велика Британија воведе 14-дневна карантин за сите што влегуваат во земјата.

Сепак, беше решено дека овие рестриктивни мерки нема да важат за големи меѓународни спортски настани.

На првиот натпревар одигран во Мадрид, Манчестер сити победи со 2:1.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.