Фудбалерите на Ал Наср ја продолжија трката за титулата во Саудиска Арабија, како и трката со Ал Итихад и овојпат преку пресврт стигнаа до три бода против екипа која речиси три месеци не знае победа.

А до тој пресврт ги доведе Кристијано Роналдо со гол од слободен удар во вториот дел. Фудбалерите во жолто-сини дресови имаа минус од еден гол откако Адам го доведе Абха во водство во 26. минута.

А потоа во 79. минута Кристијано Роналдо ги замолкна критичарите „пукна“ од 25 метри и ја погоди мрежата. Погледнете.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.