Нашиот капитен е во добра форма. Тој со играта потсетува на најдобрите денови. Денеска Горан Панндев со неговата Џенова играше против Лече.Иако Џенова не успеа да победи и изигра 2-2 Горан постигна гол од 40 метри.

Погледнете ја мајторијата на популарниот Гоче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.