Како во 1980 година кога мечот на Пољуд меѓу Хајдук и Црвена Ѕвезда беше прекинат поради смртта на Тито, слична ситуација се случи и во Црна Гора.Мечот помеѓу Дрезга и Ибери беше прекинат кога слушнаа за големата загуба.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.