Франција убедливо ја победи женската репрезентација на Македонија на домашен терен и славеше неверојатна победа од 11:0, слично како на ракомет

Заедно со скопската седмица примивме вкупно 18 гола, без постигнат погодок против првиот фаворит во нашата квалификациска група за настап на ЕП.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.