Кристијано Роналдо одморот после напорната сезона во поминува во Грција.

Заедно со девојка му Георгина Родригез и децата отседнал во Вила Метони, на грчкиот Коста Наврино.

Веројатно некако ќе успее да собере доволно пари бидејќи ден во оваа вила чини 8.000 евра. И тоа без работната сила која одржува 630 квадрати.

За тоа време Роналдо објави фотографија како излегува од морето. Го покажа совршеното тело и за кусо време доби 8.5 милиони лајкови.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.