Ретко кој забележа дека Мароко го замени чуварот на мрежата непосредно пред почетокот на натпреварот против Белгија на Светското првенство во Катар.

Иако на теренот додека се интонираше химната на Мароко беше голманот Боно, чуварот на мрежата на Севиља, само неколку секунди подоцна беше заменет од Мунир, кога имаше тимска фотографија.

Боно побара промена на само минута пред почетокот на натпреварот, па Мунир мораше да скокне без никакво загревање…Според информациите Боно се пожали дека не му е добро (последица од натпреварот со Хрватска) и не го играше мечот.

Ретко се гледаат ваквите ситуации, но сè е според прописите…

Мароканците успеаја на крајот да триумфираат и запишат големи три бода против Белгијците (2:0).4

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.