Претседателот на Серија А Габриеле Гравина  му се закани на Јувентус дека може да биде исфрлен од Серија А.

Јувентус заедно со Барселона и Реал Мадрид се единствените три клуба кои се уште останаа во Суперлигата, па покрај санкции од УЕФА, „старата дама“ може да биде исфрлена и од Серија А.

Претседателот Гравина му се закани на Јувентус дека може да добие исклучување од Серија А доколку не истапи официјално од Суперлигата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.