Агентот на Кристијано Роналдо, Жорж Мендеш преговара за негов трансфер во Парис Сен Жермен. Ваква информација објавија денеска италијанските медиуми.Овој трансфер лесно би можел да се реализира ако ПСЖ се ослободи од Нејмар. ПСЖ му нуди плата иста како во Јуве, но е подготвен да плати обештетување од 100 милиони евра колку што „Старата дама“ му плати на Реал Мадрид.

Јувентус сака полека да се ослободи од Роналдо бидејќи предвидувањата се дека ќе имаат големи минуси поради короната вирусот и долгата пауза.

Овој трансфер би можел да се реализира налето што секако би предизвикал потрес во европскиот фудбал.

 

I

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.