Големиот Јувентус се чини дека е во криза. Вечерва на Олимпико ништо не им одеше од нога што го чинеше пораз од Лацио со 3-1. Иако гостите од Торино тргнаа добро и поведоа со голот на Роналдо, тоа беше се што сторија.

Во второто полувреме постоеше само една екипа, па домаќините преку Милинковиќ-Савиќ и Каиседо дојдоа до трите бода кои многу ќе им значат за место кое води во Лигата на шампионите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.