Манчестер јунајтед го бележи најлошиот старт во Премиер лигата.Избраниците на Ерик тен Хег денес загубија од Брајтон (1:3) на домашен терен во 5. коло. Вкупно има три порази во првите пет натпревари од почетокот на сезоната.

 

Последен пат „Црвените ѓаволи“ загубија три пати во пет кола во 1989 година.

 

На 23 септември Манчестер јунајтед ќе го пречека БарнлиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.