Големиот Манчестер Јунајтед се посрамоти во Казахстан.Познато е дека англиските тимови Лигата на Европа не е интересна па затоа Солскер на далечниот пат го поведе третиот состав. Икао Ѓаволите“ поведоа со голот на Лингард, во финишот примија два гола за пораз од 2-1.

Нерешениот резултат на Партизан на гости во Ден Хаг против Аз Алкмар ја искомпликува состојбата во  групата и за патниците во втората фаза ќе се решава во последното коло.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.