Навивачите на Вардар на социјалните мрежи се потсетија на Никола Саздовски-Саздо кој почина по тепачка во населбата Автокоманда.

Јунаците имаат само датум на раѓање, а денес е твојот !Ќе наздравиме повторно во твоја чест, за твоето име и во твоја слава, на Свети Никола. И виното повторно ќе го има горчливиот вкус.
Почивај во мир Саздо, брату наш…

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.