Зоран Јовановски на својот фејсбук профил искоментира за Европското првенство во фудбал.

Чешка ја победи Холандија. Следната утакмица Чешка губи од Данска и испаѓа. Но, им суди Холанѓанец. Мислам дека тоа не е во ред.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.