Поранешниот македонски репрезентативец Енис Јаховиќ за малку ја избегнал трагедијата по катастрофалниот земјотрес во Турција. Енис пред  неколку дена си замина од Малатијаспор и потпиша за Анталијаспор и за влакно ја избегна катастрофата. Тој утринава се огласи преку социјалните мрежи. Им посака на луѓето во регионот на Елазиг и Малатија да бидат добро во овие тешки моменти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.