Огњен Врањеш е исфрлен е фудбалската репезернтација на БиХ, наводно поради аферата со Јелена Карлеуша, а фудбалерот конечно се огласи по повод тоа.

Огњен ја искометирал одлуката на селекторот Роберт Просинечки да го изостави од списокот на репрезентацијата за квалфикации за ЕП.

Јадно е да не се гледа придонесот на репрезентацијата, туку во чиј кревет сум бил – рекол Врањеш.

Се чини дека одговорните го искористиле вонфудбалскиот живот на момчето од Бањалука и најновата афера, како би го отстраниле од екипата.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.