Фудбалерот Огнен Врањеш по аферата со Јелена Карлеуша и развоот на бракот, има нова љубов. Тој е во врска со српската блогерка Зорана Јовановиќ, со уметничко име „Zorannah”.
Таа веќе неколку пати била во Атина каде што Огнен настапува.

Вљубениот пар бил забележан во елитни ресторани во главниот грчки град. Српските медиуми пишуваат дека Огнен со Зорана има сериозни намери и оти веќе на пријателите ја претставувал како негова девојка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.