Навивачките групи на Вардар и Тетекс, „Комити“ и „Војводи“ направија вистинска фешта во Тетово.

Тетекс го пречека Вардар во осмото коло од Втората лига во натпревар што заврши со триумф на вардарци со 3:0.

Таквиот резултат, сепак, не беше пречка за збратимените навивачки групи со заедничка песна и навивање да ја одбележат средбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.