Голем интерес владееше за прес конференцијата на Жозе Мурињо. “Специјалниот“ покажа дека е вистински џентламен и ја пофали Шкендија како и гостопримството на домаќините.

Шкендија е добар тим кој игра со различен интензитет од нашиот. Стартувавме силно и мислевме дека го имаме натпреварот, но тогаш тие постигнаа гол и беше навистина тежок натпревар. Сепак, моите фудбалери добро реагираа и на крајот стигнавме до победа. Одличен тим со одличен тренер. Одлично организирани, изјави Мурињо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.