Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ како мал се соочувал со голема траума поврзана со неговото семејство. Неговата сестра имала леукемија и тоа не можел да го поднесе и да се помири, раскажува неговата мајка.

За среќа сестрата на Лука, Миљана сега е добро и тој може да се посвети на фудбалската кариера.

Иако беше мал можеше да ја сфати тежината на ситуацијата. Гледаше дека ја нема дома, дека ја изгуби косата и беше во болница. Тоа влијаеше да созрее како личност и му даде дополнителна сила да направи успех во фудбалот-раскажува мајката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.