УЕФА денеска со жрепка го утврди составот на осумте групи во премиерното издание на третото по ранг европско клупско натпреварување – Конференциската Лига.

Група А: ЛАСК, Макаби Тел Авив, Алашкерт, ХЈК Хелсинки

Група Б: Гент, Партизан, Флора Талин, Анортозис

Група Ц: Рома, Зорија, ЦСКА Софија, Бодо

Група Д: АЗ Алкмар, Клуж, Јаблонец, Рандерс

Група Е: Славија Прага, Феенорд, Унион Берлин, Макаби Хаифа

Група Ф: Копенхаген, ПАОК, Слован Братислава, Линколн

Група Г: Тотенхем, Рен, Витесе, Мура.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.