На три часа пред почетокот на мечот македонските навивачи се подтовени.Кафулињата во Букурешт се претоворени во црвена зона каде се пее „излези момче право на тераса“ и наше ќе биде и солунско поле“.

Погледнете ја атмосферата на македонската фаланга.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.