По апелите на социјалните мрежи дека е изгубен навивач на Полска, се огласија од хотелот каде истиот бил сместен.

Одговорните лица од хотелот, лоциран на улицата “Орце Николов” го препознале на објавената фотографија и отишле да го земат гостинот од локалот каде се наоѓал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.