Спонзорот на Премеиер лигата „Carling“ го објави победникот на акетата за најдобар гол во сезоната 2018/19.

За најдобар гол е избран голот на Таусенд од Кристал Палас против Манчестер Сити. Тој постигна фантастичен гол со волеј во победата од 3:2 над „граѓаните“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.