Италија славеше против Велс со 1-0 и така ја запиша третата победа по ред во групната фаза на Европското првенство (ЕП) и со тоа најавија голема борба за титулата.

Екипата на Роберто Манчини игра одлично на ЕП, а по последниот триумф реши да се забавува пред хотелот, каде што ги дочекаа навивачите кои пееја песна, која беше химна на Светското првенство во 1990 година кое се одржа во Италија.

Извор: Спорт 1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.