ФФМ му укажа посебна чест на коментаторот Тони Стојановски за неговите завршни зборови по победата против Грузија во Тблиси и историскиот пласман на ЕУРО 2021.

Македонија има врвни спортски коментатори, Тони Стојановски од МТВ со обединувачки зборови по средбата со Грузија заедно со македонската фудбалска репрезентација и ФФМ испиша историја и ги поттикна сите да ја сакаат репрезентацијата и да навиваат за неа.

Претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини во друштво со Стојановски од името на федерацијата му порача:

Победа за радост на душата! Оваа Македонија ќе живее. Ќе живее уште.”

Честа е наша, Тони Стојановски!
Ви пожелуваме среќна и здрава Нова година!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.