Ипсвич кој преживува тешки моменти доби нов спонзор.Но, тоа не е некоја силна компанија туку познатиот пејач Ед Ширан. Тој реши да вложи во клубот за кој навива од дете и за кој го врзуваат убави спомени.

Ипсвич игра во третата лига и се надеваат дека за неколку години можат да стигнат и до Премиер лигата.

„Трактор бојс“ како што им е прекарот на дресовите ќе го рекламираат новиот албум на Ширан.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.