Интер го декласираше Шахтјор за влез во финалето на Лига Европа. Тие со 5-0 ги декласираа Украинците и в петок ќе играат во финалето против Севиља.Избраниците на Конте го мелеа противникот целиот меч и заслужено се во финалето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.