Натпреварувањето „Куп на солидарноста – Фудбал за хероите“ ќе се одржи во 2021 година. На него ќе присуствуваат Интер, Баерн Минхен и Реал Мадрид.

Веќе е познато дека дуелот Интер – Баерн ќе се одржи во Милано, Реал – Интер ќе се игра во Мадрид, додека Баерн и Реал ќе се соочат во Монако.

Термините за натпреварите ќе биде објавени подоцна кога на навивачите ќе им биде дозволен влез на трибините.

Според прес-службата на Интер, сите приходи од овој турнир ќе бидат испратени до медицинските институции како симбол на поддршка од обединета Европа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.