Интер во 2010 година ја освои Лигата на шампионите. Под водство на Мурињо, Занети,Камбиасо,Станковиќ, Пандев и другарите ја покорија Европа.

Интересно е дека од овој шампионски тим активен е уште нашиот капитен додека сите останати ги завршија своите кариети и станаа тренери или директори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.