Голем инцидент се случи во Косово на дерби мечот меѓу Гњилане и Балкани, а настрада голманот на гостите, Фрашери.

Домаќините израмнија во финишот на мечот, а нивните навивачи влетаа на терен и го нападнаа гостинскиито голман.

Фрашери бил удрен неколкупати од страна на навивачите на Гњилане и потоа гостите одбија да го продолжат мечот.

Фрашери веднаш бил однесен во болница, а натпреварот е прекинат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.