Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ е позитивен на корона вирусот.Ваква вест стигнува од Италија. Tој бил тестиран по враќањето од годишен одмор и резултатите покажале дека е позитивен.

Ова е втора несреќа за 51 годишниот тренер откако минатата година се изглечи од леукемија и му беше вградена коскена срж.

За среќа Синиша нема никакви симптоми и ќе остане во изолација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.