Артуро Видал, уругваецот во дресот на Интер покажа дека не се најважни парите туку стилот. Иако тој може да поседува и да вози најлуксузни автомобили тој ја избра италијанската гордост Фиат Панда.

Тој на тренинг дојде со Пандата и тоа од постарите што предизвика воодушевување од неговите соиграчи.

Секоја чест на скромноста…

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.