Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Мауро Икарди се повреди во петокот на натпреварот од 3. коло во Лига 1 против Брест.Фудбалерот го напушти теренот со преврзана десна рака.

Прес -службата на францускиот шампионат известува дека Икарди ќе пропушти три до четири недели .

Фудбалерот беше детално прегледан при што не му е дијагностицирана фрактура, но сепак, повредата е доста сериозна.

ПСЖ по три кола од Лига 1 се наоѓа на првото место во поредокот со максимални девет бода

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.